Кіпр

Про країну

Дивовижний острів Кіпр приваблює мільйони туристів з різних країн світу своїм блакитним морем, піщаними пляжами, в поєднанні з горами, виноградниками, банановими і оливковими гаями. Омивається Середземним морем. Основними мовами Кіпру є грецька і турецька, а також широко використовують англійську. Офіційна валюта – кіпрський фунт, але повсюдно приймають до оплати євро.

Сезонність відпочинку

На Кіпрі сприятливий клімат для відпочинку цілий рік. Тут дуже м’яка зима, рання весна, спекотне літо, а вся осінь оксамитовий сезон. Найвищий сезон тут починається в травні і триває до жовтня. Температура повітря прогрівається до 33 градусів, а море до +27. Навіть взимку температура моря не опускається нижче +19 градусів, а повітря нижче +16 градусів. Уже в січні тут починають цвісти перші орхідеї.

Візовий режим

Необхідно оформити безкоштовну електронну візу, яка дає право перебувати на території острова протягом 90 днів. Вам на електронну пошту прийде код, який потрібно буде пред’явити після прибуття в країну. Документи: закордонний паспорт (термін дії не менше 6 місяців на момент в’їзду в країну); внутрішній паспорт і ІПН; анкета; страховка; авіаквитки; ваучер; 2 кольорові фотографії 3.5 * 4.5; Довідка з місця роботи; Підтвердження платіжоспроможності.

Етикет і особливості країни

З травня по вересень кіпріоти дотримуються сієсти. З 13.00 до 16.00 багато закладів закриваються. На Кіпрі лівосторонній рух, тому взявши машину на прокат, зверніть увагу на цей факт. Тут дуже багато комарів, не забудьте взяти з собою засоби проти комах.

Національна кухня

На Кіпрі дуже популярні набори закусок з різних гарячих і холодних маленьких страв, звані Мезе. Спробуйте маленькі шашлички – сувлаки, які здивують навіть справжніх гурманів. Ще одним місцевим м’ясною стравою є Клефтико. У закритому глиняному посуді запікається м’ясо кози або ягняти з різними травами. Національна гордість – найстаріше в світі десертне вино, яке виробляють тільки на Кіпрі – «Коммандарія».

Цікаві місця до відвідування

Побачити одразу 10 пам’ятників ЮНЕСКО можна відвідавши гори Троодас. Для любителів дайвінгу буде цікаво поринути в воду біля узбережжя Ларнаки. Ви побачите затонулий шведський паром. Романтикам і любителям історії буде цікаво досліджувати замки Лімасола. Побувайте на батьківщині богині Афродіти в Пафосі.

Що привезти

Солодке десертне вино «Командрія», а до вина сир «Халумі». Мармелад, рахат-лукум і мед. Шкіряні вироби, такі як сумки, ремені, гаманці. Незвичайним сувеніром стане Чаша Піфагора, вартість близько 4 євро. Також тут Ви зможете купити гарне оливкове масло.